LED televizory (225)

Celkem: 225
Řazení

Výsledky: 225

Category

V této kategorii jsou následující značky: Alphatronics, Blaupunkt, Hisense, Hitachi, Horizon, Hyundai, Jvc, Kivi, Lg, Navon, Nokia, Orion, Panasonic, Philips, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Star-light, Strong, Tcl, Toshiba, Xiaomi

Koupě LED televize

Komfortní domácnost si nelze představit bez televize. Do obývacího pokoje nebo do ložnice; na uvolnění po namáhavém dni, při setkání s přáteli si společně podívat film - podle toho, jak ho kdo používá. Jedno je jisté, televizor je nedílným doplňkem našeho života.

Dilema vhodného rozměru

Předtím, než bychom si koupili televizní přijímač, musíme se rozhodnout, do které z místnosti našeho bytu plánujeme přijímač umístit. Je to důležité zejména z hlediska rozměru, a tím jsme se hned dostali k prvnímu problému, který může nastat: Jaká má být úhlopříčka televizního přijímače? Velikost obrazovky se udává většinou v centimetrech nebo palcích (1“ = 2,54 cm). O tom, jakou velikost potřebujeme, rozhodují v první řadě parametry našeho bytu, kromě toho je hranicí jen naše fantazie, a představa o tom, na jaké velké ploše bychom se rádi dívali na naše oblíbené programy. Do ložnice se doporučují přijímače velikosti přibližně 32", za televizory střední kategorie se považují LED televizory s rozměrem 42-55 palců, zatímco přijímače nad 60" se již považují za velké. Mezi cenou a velikostí je samozřejmě přímá úměra. Ale i když se člověk rád pochlubí, jakou má obrovskou obrazovku, dávejme si pozor, aby se s velikostí spojovalo i dostatečně velké rozlišení, protože jinak bude kvalita obrazu nekvalitní, a výrobek nám neposkytne žádný zážitek.

LED, Plazma, nebo 3D televizor?

Další důležitou otázkou, kterou si musíme promyslet je typ televizoru, který si máme vybrat. Vybírat si tu můžeme z poměrně široké palety. 3D, LED, Plasma televizory... Každý typ má své výhody i nevýhody. Plasmy pomalu vycházejí z módy, a ani 3D televizory nenaplňují očekávání. Proto se za nejoblíbenější považují LED televizory. Tento typ byl nazván podle podsvícení LED. Poskytuje pestré a světlé obrazy, při nízké spotřebě energie. Existují i chytré variace těchto televizorů. Smart LED televizor je vhodný pro stahování a spouštění internetových aplikací. Kromě toho může být vybaven doplňky, jako možnost úpravy na míru, nebo přehrávání multimediálních souborů. Samozřejmě existuje i 3D LED televizor, respektive 3D Smart televizor, ve formě těchto přijímačů si můžete vzít do svého domova zážitek 3D kina.

V kouzle pixelů

Výrobci rádi uvádějí velké čísla v oblasti rozlišení, ale nenechme se svést těmito velkými sliby! Samozřejmě k bezchybné kvalitě obrazu je třeba mít velké rozlišení, hlavni v případě velké úhlopříčky, ale nad jistým intervalem se rozdíly zjevují už jen na výši ceny. Nejlepší je, když upřednostníme Full HD televizor, ale i rozlišení HD nám dává pěkný obraz. Kromě rozlišení se oplatí dávat si pozor i na kontrastní poměr, a kromě kvality obrazu musíme myslet i na kvalitu zvuku!

Extra vybavení a design

Nakonec je třeba si promyslet, jaké extra funkce bychom mohli využít! Takovými může být časované vypnutí, teletext, zastavení obrazu, některá funkce nahrávání nebo připojení různých periferií jako například rozhraní USB, HDMI nebo SCART. Jakmile jsme s tím vším skončili, vzhledem k tomu, že televizor tvoří součást našeho bytu, neuškodí, když obrátíme malou pozornost i na vnější vzhled. Samozřejmě to nesmí být na úkor kvality, ale v zájmu vytvoření harmonického prostředí je vhodné, pokud se televizor svým dobrým vzhledem hodí k ostatnímu nábytku.

Nabídku Extreme Digital tvoří množství televizorů, které čekají, aby si našli nový domov. K dispozici jsou televizory Philips LED tv, Panasonic LED tv, LG 3d tv, Smart tv s funkcí wifi, a další vynikající televizní přijímače.