Vrtačky

Výsledky: 96

Vrtačky - přetvářej sám svůj dům

Vrtačka je alespoň tak důležitá pro domácnost jako kladivo. S montáží poličky si poradíš i bez vrtačky, ale pokud ji chceš bezpečně připevnit, tento nástroj budeš potřebovat. Je nepostradatelná nejen když děláte rekonstrukci nebo přestavbu bytu, protože pomocí ní můžeš kdykoliv vytvořit potřebné vrty nebo vyřešit problém spojení různých materiálů. Koupi vrtačky se vyplatí naplánovat i v takovém případě, pokud ji jen málokdy budeš vybírat z krabice s nářadím. Ale jak si vůbec vybrat vrtačku, kterou můžeš hravě řídit vrty? Má být lehká, ale s velkým výkonem, aby zvládla i tvrdší povrchy? Nebo je důležitější přesná a jemná práce – s ekonomickým výrobkem? Při rozhodování v této věci nebude prvořadou otázkou cena vrtačky. Vrtačka s kabelem, nebo akumulátorová, se šroubovákem, nebo bez něho, vrtací kladivo nebo příklepová vrtačka; výrobci vyrábějí už i levnější vrtačky z kvalitních slitin s moderním designem. Nejprve je třeba si ujasnit, na jaké účely chceš tento nástroj používat, protože na základě toho si můžeš vybrat výrobek s vhodným výkonem.

Vrtačka představuje dlouhodobou investici. Prohlédni si sortiment Extreme Digital, ve kterém najdeš mimořádně lehké, ale přesto vysoce výkonná zařízení, a kup si na dlouhá léta zásadní kus domácí sady nářadí!

Koupě vrtačky, pokud je tvůj domov tvým koníčkem

Pro práce kolem domu je nejvhodnější lehká vrtačka, která je vhodná k několika účelům, ale vykonává precizní práci. Můžeš vyměňovat její příslušenství, a jednoduše regulovat počet otáček. Pravděpodobně s ní budeš hodně pracovat, ale tvá ruka to nebude pociťovat, protože s nářadím, které je i na pohled malé, dokážeš bez problémů pohybovat žádaným směrem. Kromě akumulátorové vrtačky může být dobrým rozhodnutím i vrtačka s kabelem, protože v případě takové se baterie nevybije, a s několikametrovým kabelem se snadno můžeš pohybovat i mezi více místnostmi. Problémy, se kterými se kolem domu setkáváš vyřešíš ještě snadněji, pokud si koupíš typ, který je doplněn o šroubovák.

Dřevo nebo beton - to je zásadní otázka na kterou dávej pozor při objednávání vrtačky

Výkon 900 W stačí k tomu, abychom pomocí dobré vrtačky vyřešili problém vrtání a spojování dílů. Cihly, pórobeton, dřevo, ale i zdivo snadno zvládá tento nástroj. Ale pokud i po 10 minutách stojíme bezradně před betonovou plochou, pravděpodobně v rukách nedržíme ten nejvhodnější typ. Příklepová vrtačka má ve většině případů dobrý výkon a je spolehlivá. Nárazová energie za sklíčidlem nestačí k tomu, abychom dokázali bez nadměrné námahy pracovat i s betonem. Pokud vykonáváš tvrdou a namáhavou práci, vyber si raději vrtací kladivo. Speciální upínací sklíčidlo SDS umožňuje, aby tento typ vyvíjel velkou energii i při nízkých otáčkách. Při objednávání vrtačky se rozhodni pro nástroj, který se hodí k povrchu, protože tím prodloužíš i životnost výrobku. Velké výrobní společnosti vyrábějí už i pro domácí použití výrobky prémiové kategorie. Pokud budeš provádět složité pracovní úkony, vyplatí se zvolit si vysokou kvalitu. Například prémiové vrtací kladivo pracuje nejen s vyvíjenou tlakovou silou. Proto je to při těžších pracích téměř jedno, v jaké budeš kondici, protože příklepová síla je účinná i proti tvrdšímu materiálu, s kovem a dřevem zas pracuje optimálně. A tento skvělý výkon dosahuje nástroj s hmotností jen 3 kg, vhodný pro vrtání, příklepové vrtání a sekání! Je to překvapivé, že?

Nenapodobitelně precizní pohyby pomocí stolové vrtačky

Pokud potřebujeme dosáhnout mimořádně precizní výsledek, pomocí stolové vrtačky můžeme provádět řadové vrtání. Počet otáček můžeš nastavit na základě struktury zpracovaného materiálu, a na digitálním displeji můžeš sledovat hloubku vrtů. Stolní vrtačka usnadňuje tvou práci podélným pravítkem a velkými pracovními deskami. Za stabilitu je zodpovědná zvláštní konzola, proto může být efektivnější než při upevnění v případě stojanu.