Brusky (88)

Celkem: 88

Výsledky: 88

Category

Brusky pro nejrůznější práce

Výběr brusky není jednoduchý úkol, vždyť nabídka na trhu poskytuje mnoho řešení. Ačkoli tyto stroje umožňují relativně mnohostranné použití, je dobré rozhodnout se pro ten nebo onen typ, s přihlédnutím na Vaše požadavky a pracovní metody. Nabízíme Vám přehled hlavních vlastností různých brusek, který Vám ve velké míře usnadní výběr.

Vibrační bruska je jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších typů brusek. Výborně se hodí k broušení jemných povrchů, díky hranaté desce je práce jednodušší a pohodlnější. Rychlost odstraňování materiálu vibrační bruskou je relativně nízká, proto je jejich použití na velkých površích efektivní, jen pokud nemusíte provádět hloubkové broušení. Díky jejich vypracování se výborně hodí k broušení koutů a hran. Na nerovnoměrných a křivých površích je jejich použití obtížné, v těchto případech je lepší použít jiný typ brusky. S použitím klasické vibrační brusky není broušení těžko přístupných míst příliš pohodlné. Souhrnně lze konstatovat, že vibrační brusky jsou dokonalou volbou pro méně hluboké broušení velkých plochých ploch.

Při výběru vibrační brusky je účelné vzít v úvahu také výkon motoru. Obecně lze říct, že motor s výkonem vyšším, než 150 W, je už schopen silného broušení, díky čemu umožňuje nejen účinný, ale také rychlý výkon práce. Sortiment kvalitních brusek se vyznačuje nízkou hmotností a ergonomickým tvarováním. Přední rukojeť zajišťuje bezpečné uchopení, takže se stroj během práce dobře ovládá.

V nabídce brusek najdete i takzvané delta brusky . Pojmenovány byly podle tříhranné desky, díky které jsou vhodné k broušení hran a koutů. Mají mírnou rychlost odstraňování materiálu a tak se výborně hodí i na vysloveně jemné povrchy. Jejich nevýhodou je pomalý výkon práce a pomalá rychlost broušení, proto v případě velkých povrchů umožňují jen pomalou práci. Na nerovných nebo těžko přístupných površích jsou schopny uspokojivého výkonu; delta brousku nelze považovat za ideální řešení pro takovéto povrchy, ale s trochou zručnosti lze i navzdory nerovnostem dosáhnout vynikajících výsledků.

Některé delta brusky mají výměnné brusné podložky, takže se výborně hodí i k broušení hran s menším povrchem a větších rovných povrchů. Tyto skvělé brusky zpravidla disponují plynulou předvolbou otáček, umožňující mimořádně precizní práci. U některých přístrojů se setkáme s mikrovlákenným suchým zipem, takže rychlá výměna brusného papíru není žádným problémem. Náročnější stroje jsou vybaveny odsávačem prachu pro čistší a zdravější výkon práce.

Multibrusky mají početné vlastnosti, díky kterým patří mezi nejoblíbenější typy. Jsou mimořádně vhodné k použití na jemných površích, z čehož vyplývá, že brousí mírnou rychlostí, ale pokud nechcete brousit úplně tlusté povrchy, v tom případě je jejich použití pohodlné i na velkých površích. Multibrusky jsou vlastně dokonalým řešením pro broušení koutů a těžko přístupných míst, proto je podle nás pro takovéto pracovní plochy tento přístroj nejlepším řešením. Jedinou jejich nevýhodou je, že na nerovných površích je jejich použití méně efektivní.
Multibrusky, které jsou důležitou součástí nabídky brusek, jsou pokročilým řešením pro mnoho úkolů. Jejich kompaktní vypracování umožňuje skvělé ovládání při práci, čemuž napomáhají ergonomické rukojeti. U většiny výrobců jsou tyto brusky vybaveny i sběrnou nádobou na prach, pro nerušený výkon práce. V bezprašném prostředí se tak rychle neunavíte a nemusíte se obávat ani zdravotního rizika.

Pokud hledáte efektivní opracovávací brusku, excentrická bruska může být skvělou volbou. Disponuje značnou rychlostí odstraňování materiálu, díky čemu se výborně hodí pro rychlé obroušení větších ploch. Protože je vhodná i pro broušení nerovných ploch, dá se říct, že tyto brusky vyplňují mezeru na trhu. Jejich slabé stránky se projeví při broušení koutů a těžko přístupných míst.

Nesmíme zapomenout ani na takzvané pásové brusky . Největší předností těchto brusek je efektivita broušení; disponují mimořádně velkou rychlostí odstraňování materiálu a tak jsou vhodné na rychlé obroušení velkých ploch. Při broušení koutů a nerovných ploch pracují pásové brusky se střední efektivitou. Opracování těžko přístupných ploch těmito bruskami je nepohodlné.

Pro obroušení velkých ploch jsou tyto brusky ideální volbou. S jejich pomocí můžete práci vykonávat i o 30 - 40 procent efektivněji, než s jakoukoliv jinou bruskou. U některých přístrojů se dá přední část naklopit do pravého úhlu a tak umožňuje přístup k jakékoliv ploše a její obroušení.

Jak tedy vidíte, různé brusky mají různé vlastnosti, jiné výhody a jiné nevýhody. S trochou pozornosti si snadno můžete vybrat typ, nejvíc vyhovující Vašim potřebám.