Tiskárny, multifunkční zařízení

Výsledky: 961

Category

Volba vhodné tiskárny

Domů, nebo do kanceláře, k vytisknutí barevných obrázků, nebo jednoduchého textu - do dobré tiskárny se vyplatí investovat. Ale jaká je vlastně dobrá tiskárna? To samozřejmě závisí na našich nárocích. Níže uvedená kritéria nám pomohou, abychom si správně vybrali.

Typy tiskáren, a oblasti jejich použití

V první řadě se musíme rozhodnout, jaký typ tiskárny si chceme koupit. K tomu potřebujeme vědět, že za jakým účelem budeme zařízení většinou používat. V zásadě rozlišujeme tři typy: jsou to jehličkové, inkoustové a laserové tiskárny. Jehličková tiskárna je vhodná hlavně pro tlačení faktur, je hlučná, ale levná. Atrametnové tiskárny tisknou bez hluku, a jsou vhodné i pro barevný tisk. Laserové tiskárny  na rozdíl od uvedených používají práškovou barvu, proto poskytují hezčí výsledek.

Barevná nebo černobílá?

Musíme si také rozmyslet, zda potřebujeme barevnou nebo černobílou tiskárnu. Je přirozené, že si člověk myslí, že barevná tiskárna je lepší, poskytuje více možností, ale takové zařízení je mnohem dražší, a když potřebujeme něco vytisknout barevně jen jednou za rok, vůbec se nevyplatí ji kupovat. To znamená, že když tlačíme většinou jednoduché texty, vyberme si spolehlivou černobílou tiskárnu, a když tiskneme na papír obrázky, barevné diagramy, hledejme možnosti mezi barevnými tiskárnami.

Intenzita použití, předpokládaná doba životnosti

Dalším kritériem, který ovlivňuje naši volbu, je otázka, v jaké míře budeme zařízení využívat. Pokud často a hodně tlačíme, vyplatí v každém případě najít spolehlivé zařízení, které zvládne větší zatížení. Z pohledu ceny výtisku je nejvhodnější laserová tiskárna. Dávejme si pozor i na to, že pokud zařízení používáme řidčeji, u inkoustových tiskáren může zaschnout inkoust, nebo v horším případě i tisková hlava.

Extra funkce, multifunkční zařízení

Kromě jednoduchého tisku výrobci vybavují zařízení množstvím extra funkcí. Takovými funkcemi jsou například skener, bluetooth, nebo fax. Dávejme si pozor s takovými pěknými sliby, protože k tiskárně na normální použití například většinou nepotřebujeme žádný fax. Něco jiného je zařízení pro kancelářské účely, nebo pro podnikání. V takovém případě je výhodné zvolit si multifunkční tiskárnu. Ale i u těchto tiskáren se rozlišují multifunkční laserové nebo inkoustové tiskárny. A tady se už hodí takové funkce navíc, jako je skenování nebo fotokopírování.

Ceny tiskáren

V neposlední řadě musíme vyřešit i otázku ceny. Ceny tiskáren se mohou od sebe navzájem výrazně lišit. Dražší zařízení poskytují teoreticky více funkcí, dokonce se náklady později mohou vrátit. U levnějších zařízení hrozí také okolnost, že sice byla samotná tiskárna levná, ale toner můžeme koupit pouze za nějakou přehnanou cenu. Ale pokud to není pro naši peněženku, abychom kupovali zařízení za desítky tisíc, jsme nuceni si vybrat z levnější kategorie, ale i mezi takovými se najdou spolehlivé výrobky vhodné pro naše účely.

Extreme Digital nabízí široký sortiment výrobků, můžeš si vybrat z množství zařízení od wifi tiskáren až po barevné laserové tiskárny. Tiskárny různých cen, typů, a s různými funkcemi čekají, aby ti mohli být k službám.

Mimořádná záruka Standard

Záruka se poskytuje na nepředvídatelné chyby součástky zařízení, vzniklé v důsledku trvalé vnitřní vady po vypršení záruční doby výrobce, a to v případě použití v souladu s určeným účelem použití. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění.

 

 

Mimořádná záruka Premium

 

 

Rozšířená verze Záruky Standard, poskytuje se po vypršení záruční doby výrobce kromě technických chyb i na poškození v důsledku nehod. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění. Pokud bys chtěl mít pojištění např. na rozbití chytrého telefonu, využij tuto možnost!