Monitory

Výsledky: 208

Kritéria výběru monitoru

Když člověk kupuje monitor, je dobré být obezřetným, protože přinejlepším ho bude používat po dlouhá léta. Aby monitor mohl co nejdokonaleji vyhovoval našim nárokům, musíme zohlednit oblasti použití, protože není jedno, jestli ho budeme používat na hry, na každodenní práci, nebo ke shlédnutí filmů. Pokud to je možné, je třeba hodnotit všechny vlastnosti na základě našich nároků.

Velikost monitoru

Výběr může charakteristicky doprovázet otázka, která se zdá být relativně jednoduchou. Tato se týče velikosti monitoru. K dispozici jsou monitory v rozměrech v rozmezí přibližně 17 až 34 palců. Zde je rozhodující hlavně velikost prostoru, který máme k dispozici, ale je třeba vědět, že velikost a cena jsou v přímé úměře, proto cena monitorů roste po každém centimetru. Pokud máme k dispozici dostatek místa i peněz, abychom si pořídili obrovský monitor, dbejme i na to, aby byl rozměr spojený s velkým rozlišením, protože v opačném případě může dojít ke zhoršení kvality obrazu.

Rozlišení

Tím se hned dostáváme k další základní vlastnosti, kterou je rozlišení. Pro některé se zdá být malým už i rozlišení HD. Výrobci udávají stále větší hustotu pixelů, objevily se rozlišení známé jako QHD nebo 4K. Je sice pravda, že větším rozlišením dostáváme hezčí detailnější obrazy, ale nenechme se svést velkými čísly, protože nad jistým intervalem už lidské oko nevnímá rozdíly - rozdíly se pak zjevují už jen na výši ceny.

Doba odezvy monitoru

Doba odezvy může být důležitá hlavně pro hráče. Udává se obvykle v milisekundách a vyjadřuje čas, za který jsou monitory schopny změnit barvu jednoho pixelu. Čím menší číselný údaj tam vidíme, tím je tento proces rychlejší. Znamená to výhodu nejen v případě her, ale i ve světě filmů.

LCD nebo LED monitor?

Je to zavádějící otázka, protože tyto dva výrazy nemají nic společného. Nebo přesněji řečeno, nepatří do jedné kategorie. LCD je typ monitoru, a LED zas poukazuje na techniku ​​podsvícení. LED monitor poskytuje větší svítivost a širší paletu barev.

K jakému zařízení potřebujeme monitor?

Rozdíl je mezi monitorem počítače a televizním monitorem. Rozmysleme si, k čemu chceme přístroj připojit, aby byl určitě vybaven vhodným rozhraním! Některé monitory umožňují i ​​bezdrátové připojení, tím se poskytuje větší prostor pro volný pohyb.

Na co je ještě nutno dávat pozor?

Aby zobrazení našeho monitoru bylo skutečně skvělé, musí mít vyhovující kontrastní poměr monitoru a jasu. Výhodné je, pokud je zařízení vybaveno matnou obrazovkou, protože ta se určitě nebude zrcadlit. Pokud se zas před nás dostane monitor IPS, můžeme si být jisti, že nám zobrazí obraz bez zkreslení ze všech možných pozorovacích úhlů. Můžeme si vybrat i dotykový monitor, dokonce i takový, který je vybaven extra funkcemi jako je otočný monitor nebo 3D zobrazení.

V nabídce Extreme Digital Mnohé najdete kvalitní i levné monitory, stačí si je vzít domů, a užívat si. Prohlédni si nabídku a najdi v ní ten, který bude pro tebe nejideálnější!