Pevné disky

Výsledky: 222

Category

Pevný disk jako prvotní datové médium

Nedílným doplňkem počítače je dobrý pevný disk. Volba vhodného pevného disku je velmi důležitá, protože na něm uchováváme všechna důležitá data. Ideální pevný disk je rychlý, tichý a má velkou kapacitu. Samozřejmě taková dokonalost je nejen vzácná, ale také drahá, ale trh nabízí množství skvělých alternativ.

Přenosný nebo rychlý - externí nebo interní HDD

Pevné disky se rozdělují do několika kategorií podle jednotlivých kritérií. V první řadě se nabízí volba externího nebo interního disku. Je sice pravda, že externí pevný disk má mnohé výhody ve srovnání s vnitřním (např .: je snadno přenosný), největší výhodou, kterou je rychlost, disponují vnitřní pevné disky.

Rozměry pevných disků

Dalším kritériem, podle kterého lze paměťová média rozdělit, je rozměr. Z pohledu vnějších rozměrů, jsou nejrozšířenější pevné disky s rozměrem 3,5 ", respektive 2,5". Kromě toho se vyskytuje i několik dalších rozměrů, například v případě zabudovaných zařízení jsou oblíbené pevné disky o rozměru 1,8", ale obecně lze řízi, že výše uvedené jsou nejrozšířenější na trhu. Zatímco větší s rozměrem 3,5 "byly vyvinuty k stolním počítačem, verze s rozměrem 2,5" jsou oblíbenou součástí laptopů.

Výkon pevného disku

Není zanedbatelným kritériem ani způsob připojení pevného disku. V tomto směru jsou nejoblíbenější rozhraní FireWire, SATA, respektive USB. Důležité je vědět, kterým rozhraním je dané zařízení vybaveno, protože použití vhodného rozhraní umožňuje rychlejší přenos dat. V rámci jedné nebo druhé skupiny se můžeme setkat i s více typy (např .: USB 2.0, USB 3.0 nebo SATA 2, SATA 3), které umožňují různé rychlosti.

Kapacita úložného prostoru pevného disku

Mezi nejdůležitější vlastnosti pevného disku patří kapacita, tedy údaj, který udává velikost všech dat, které lze na pevném disku uložit. Proto platí, že čím větší kapacitu má počítač, tím více prostoru má pro uložení našich dat, a proto je schopen dosáhnout lepší výkonnost. Čísla se pohybují v rozmezí 500 GB až 6 TB.

Rychlost čtení a zápisu na pevný disk

Rychlost počítače , rychlost provádění úkonů ve velkém ovlivňuje počet otáček pevného disku za minutu. Tato rychlost bude v rozmezí 5400 až 7200 rpm. Přestože větší počet otáček způsobuje rychlejší fungování, ale k tomu je třeba i rychlé rozhraní, a kromě toho pomalejší zařízení má menší spotřebu.

SSD vs HDD

Důležitou vlastností může být kromě rychlosti a kapacity i bezhlučnost. Tuto vlastnost poskytují zejména pevné disky SSD. Ve srovnání s tradičními disky HDD, funguje pevný disk SSD bez mechanických částí, proto zajišťuje téměř bezhlučnou činnost. Kromě toho takový disk dosahuje výrazně větší rychlost. Jejich nevýhodou je ve srovnání s HDD, že mají menší kapacitu, a kromě toho jsou také mnohem dražší.

Mezi uvedenými dvěma typy se umísťuje alternativní řešení, kterým je hybridní disk HDD, jehož rychlost by se přiblížila rychlosti pevných disků SSD, a cena by zůstávala v blízkosti cen tradičních pevných disků.

Obchodní dům Extreme Digital nabízí široký sortiment, abychom si mohli vybrat zařízení, které nejvíce vyhovuje našim požadavkům. HDD, SSD, box na pevný disk, pevné disky různých typů a vlastností čekají, aby si je získal.

Mimořádná záruka Standard

Záruka se poskytuje na nepředvídatelné chyby součástky zařízení, vzniklé v důsledku trvalé vnitřní vady po vypršení záruční doby výrobce, a to v případě použití v souladu s určeným účelem použití. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění.

 

 

Mimořádná záruka Premium

 

 

Rozšířená verze Záruky Standard, poskytuje se po vypršení záruční doby výrobce kromě technických chyb i na poškození v důsledku nehod. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění. Pokud bys chtěl mít pojištění např. na rozbití chytrého telefonu, využij tuto možnost!