Domácí kino, zvukové systémy (153)

Celkem: 153
Řazení

Výsledky: 153

Category

Systém domácího kina pro filmy doma

Kdo by nechtěl mít ve vlastním bytě kompletní systém domácího kina, aby mohl sledovat své oblíbené filmy ve skutečné kvalitě, jako v kině? Extreme Digital nyní poskytuje možnost a nabízí široký sortiment různých typů souprav pro domácí kino od různých výrobců, za výhodnou cenu.

V rámci sestavy, nebo výběrem komponentů

Kompletní systém domácího kina sestává většinou z kombinace soupravy reproduktorů 5.1, DVD nebo BluRay přehrávače a zesilovače pro domácí kino. Může to být fixně sestavený, integrovaný systém, nebo celek sestávající z volně vybraných složek. Předem sestavené sety lze uvést do provozu snadněji a jednodušeji, ale se může stát, že kvalitou budou slabší ve srovnání se sestavou, která se skládá z pečlivě, a podle našeho vkusu vybraných složek.

Pokud se rozhodneme, že si budeme volně vybírat z nabízených možností, je důležité, abychom si zvolili komponenty, které lze vhodně sladit. Není vhodné míchat výrobky různých výrobců, pokud je to možné vybírejme si v rámci jedné skupiny výrobků. Je sice pravda, že sestava dobře vybraných složek vytváří o celé kategorie vyšší kvalitu než integrované typy, není na škodu, pokud máme nějaké odborné znalosti, a pečlivě si vytvoříme vlastní sestavu domácího kina, protože několik špatných rozhodnutí může mít za výsledek ohlušující zvuk.

Zesilovač a řídící centrála

Centrálou setu domácího kina je AV receiver (rádiový přijímač). Pomocí přijímače můžeš nastavit sílu zvuku, tóny a všechno ostatní. Většina dnešních typů dokáže už ovládat i video, proto se se změnou audio nastavení může upravovat i obraz.

Podstata systému domácího kina: reproduktory

Pokud je AV receiver mozkem domácího kina, jeho silou jsou samotné reproduktory. Tradiční sada reproduktorů pro domácí kino 5.1 se skládá ze soustavy pěti satelitních reproduktorů a jednoho subwooferu. To jsou vlastně hlavní složky sestavy systému domácího kina, které zabezpečují dokonalý prostorový zvuk. Ale k tomu, aby to fungovalo skutečně bezchybně, je třeba jednotlivé komponenty správně umístit. Právě proto, pokud kupujeme systém domácího kina, v každém případě musíme zohlednit i prostor, který máme k dispozici. Reproduktory vyzkoušejme, pokusme se je umístit tak, aby zněly co nejlépe (zatímco zvuk předních reproduktorů je nejkrásnější ve výši uší, subwoofery znějí hezčí z rohu pokoje)! Pokud nemáme možnost umístit systém 5.1 nebo větší, zvolme si sestavu 2.1 nebo třípásmový reprobox.

Špičková kategorie a extra funkce

Mezi zařízeními vyšší třídy se můžeme setkat s takovými extra funkcemi, jako je bezdrátové připojení, nebo DVD vypalovačka, případně systém 6.1, které zajišťuje ozvučení DTS, a několik setů sestává namísto šesti samostatných reproduktorů z menšího množství integrovaných zařízení. Dokonce existují i ​​taková inteligentní zařízení, které analyzují akustiku pokoje a na základě toho automaticky optimalizují nastavení.