Domácí kino, zvukové systémy (463)

Celkem: 463
Řazení

Výsledky: 463

Category

V této kategorii jsou následující značky: 1more, Acme, Adler, Airpulse, Aiwa, Akai, Alphatronics, Anker, Awei, Beez, Behringer, Blaupunkt, Bose, Buxton, Creative, Denon, Divoom, Easypix, Edifier, Energizer, Energy sistem, Esperanza, Freshn lebel, Genesis, Genius, Gogen, Google, Hama, Harman kardon, Hisense, Ik multimedia, Jabra, Jam audio, Jvc, Kygo, Lamax, Lenco, Lg, Logitech, Mac audio, Magnat, Marantz, Marley coffee, Media-tech, Mpow, Natec, Nedis, Onkyo, Panasonic, Philips, Pioneer, Platinet, A plus, Realpower, Redragon, Remax, Sal, Samsung, Sangean, Sbox, Serioux, Sonos, Sony, Speedlink, Tellur, Tesla, Thonet and vander, Trevi, Tronsmart, Trust, Vieta pro, Vifa, Vogels, Wavemaster, White shark, Xiaomi, Yenkee

Systém domácího kina pro filmy doma

Kdo by nechtěl mít ve vlastním bytě kompletní systém domácího kina, aby mohl sledovat své oblíbené filmy ve skutečné kvalitě, jako v kině? Extreme Digital nyní poskytuje možnost a nabízí široký sortiment různých typů souprav pro domácí kino od různých výrobců, za výhodnou cenu.

V rámci sestavy, nebo výběrem komponentů

Kompletní systém domácího kina sestává většinou z kombinace soupravy reproduktorů 5.1, DVD nebo BluRay přehrávače a zesilovače pro domácí kino. Může to být fixně sestavený, integrovaný systém, nebo celek sestávající z volně vybraných složek. Předem sestavené sety lze uvést do provozu snadněji a jednodušeji, ale se může stát, že kvalitou budou slabší ve srovnání se sestavou, která se skládá z pečlivě, a podle našeho vkusu vybraných složek.

Pokud se rozhodneme, že si budeme volně vybírat z nabízených možností, je důležité, abychom si zvolili komponenty, které lze vhodně sladit. Není vhodné míchat výrobky různých výrobců, pokud je to možné vybírejme si v rámci jedné skupiny výrobků. Je sice pravda, že sestava dobře vybraných složek vytváří o celé kategorie vyšší kvalitu než integrované typy, není na škodu, pokud máme nějaké odborné znalosti, a pečlivě si vytvoříme vlastní sestavu domácího kina, protože několik špatných rozhodnutí může mít za výsledek ohlušující zvuk.

Zesilovač a řídící centrála

Centrálou setu domácího kina je AV receiver (rádiový přijímač). Pomocí přijímače můžeš nastavit sílu zvuku, tóny a všechno ostatní. Většina dnešních typů dokáže už ovládat i video, proto se se změnou audio nastavení může upravovat i obraz.

Podstata systému domácího kina: reproduktory

Pokud je AV receiver mozkem domácího kina, jeho silou jsou samotné reproduktory. Tradiční sada reproduktorů pro domácí kino 5.1 se skládá ze soustavy pěti satelitních reproduktorů a jednoho subwooferu. To jsou vlastně hlavní složky sestavy systému domácího kina, které zabezpečují dokonalý prostorový zvuk. Ale k tomu, aby to fungovalo skutečně bezchybně, je třeba jednotlivé komponenty správně umístit. Právě proto, pokud kupujeme systém domácího kina, v každém případě musíme zohlednit i prostor, který máme k dispozici. Reproduktory vyzkoušejme, pokusme se je umístit tak, aby zněly co nejlépe (zatímco zvuk předních reproduktorů je nejkrásnější ve výši uší, subwoofery znějí hezčí z rohu pokoje)! Pokud nemáme možnost umístit systém 5.1 nebo větší, zvolme si sestavu 2.1 nebo třípásmový reprobox.

Špičková kategorie a extra funkce

Mezi zařízeními vyšší třídy se můžeme setkat s takovými extra funkcemi, jako je bezdrátové připojení, nebo DVD vypalovačka, případně systém 6.1, které zajišťuje ozvučení DTS, a několik setů sestává namísto šesti samostatných reproduktorů z menšího množství integrovaných zařízení. Dokonce existují i ​​taková inteligentní zařízení, které analyzují akustiku pokoje a na základě toho automaticky optimalizují nastavení.