433 Kč

Similar available products

Kingston DataTraveler Mini Slim 8GB pendrive, modrý

Kapacita: 8 GB
USB 2.0
barva: modrá

Vyprodáno

433 Kč

Podrobný popis

Kingston DataTraveler Mini Slim 8Gb http://www.kingston.com/flash/dtms.asp Kingston's colorful, mini-sized USB Flash drive is big news in mobile storage. Your new super slim storage companion, DataTraveler® Mini Slim lets you carry all of your data with you, wherever you go. Store, carry and transfer up to 16GB of your favorite music, photos of friends and family, gaming scores, school assignments, reports and web site designs in an affordable, convenient device. Available in black, pink and blue with a grey bottom casing, DataTraveler Mini Slim is compact and easy to use. It's backed by legendary Kingston® reliability plus a five-year warranty and free tech support. Kingston DataTraveler Mini Slim Part Numbers: Features/Specifications: * Capacities* – 8GB * Dimensions – 1.529" x 0.645" x 0.253" (38.85mm x 16.40mm x 6.44mm) * Operating Temperature – 32° F to 140° F (0° C to 60° C) * Storage Temperature – -4° F to 185° F (-20° C to 85° C) * Simple – just plug into a USB port * Convenient – pocket-sized for easy transportability * Guaranteed – five-year warranty * Fashionable – available in multiple colors - black bottom casing
Úplný popis

Specifikace

Číslo zboží
159100
Výrobce
KINGSTON
Záruka
2 roční
Kapacita
8GB GB

Názory zákazníků o produktu

Průměrné hodnocení produktu

5 hvězdiček
0
4 hvězdičky
0
3 hvězdičky
0
2 hvězdičky
0
1 hvězdička
0

Jiní si kupovali i tyto!

Mimořádná záruka Standard

Záruka se poskytuje na nepředvídatelné chyby součástky zařízení, vzniklé v důsledku trvalé vnitřní vady po vypršení záruční doby výrobce, a to v případě použití v souladu s určeným účelem použití. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění.

 

 

Mimořádná záruka Premium

 

 

Rozšířená verze Záruky Standard, poskytuje se po vypršení záruční doby výrobce kromě technických chyb i na poškození v důsledku nehod. V rámci zvoleného pojistného období na základě podmínek pojištění. Pokud bys chtěl mít pojištění např. na rozbití chytrého telefonu, využij tuto možnost!