Smart hodinky (77)

Celkem: 77
Řazení

Výsledky: 77

Category

Co je dobré vědět o chytrých hodinkách...

Chytré hodinky jsou dodnes méně známým zařízením a tak jsou i méně rozšířené. Převážná část jejich funkcí nějakým způsobem souvisí s chytrým telefonem a tak o nich lze mluvit především jako o doplňku telefonů. Samozřejmě to neznamená, že by chytré hodinky neměly své samostatné funkce, nutno však říct, že jejich plné využití je možné jenom s použitím chytrého telefonu. Obecně lze říct, že chytré hodinky vyšší cenové kategorie mají výraznější počet samostatných funkcí, ale už i lacinější zařízení lze široce využít.

K čemu lze chytré hodinky použít?
Možnosti použití chytrých hodinek jsou díky neustálým inovacím stále širší, takže je prakticky nemožné vyjmenovat všechny dostupné funkce a možnosti použití. Většinou však využíváme základní funkce, které ulehčují naše všední dny. Jednou z nejčastěji používaných funkcí je monitor aktivit a používání upozornění. Chytré hodinky, te je vlastně miniaturní diář na zápěstí, který poskytne obrovskou pomoc v organizování vašeho času. Zpracování informací je řádově jednodušší a pohodlnější, než zapisování do klasického diáře, ale je to i pohodlnější řešení, než klasické mobilní aplikace.

Chytré hodinky mohou být skvělým pomocníkem i pro sport a jiné fyzické aktivity. Dnes už je k dispozici několik druhů fitness náramků - chytré hodinky jsou jejich alternativou, schopnou téměř beze zbytku nahradit tyto pomůcky. Pomocí chytrých hodinek můžeme měřit počet kroků, tep nebo třeba zrychlení, ale s použitím různých kalkulátorů dokáží i počítat množství spotřebovaných kalorií. Pomocí chytrých hodinek můžete během každého tréninku sledovat svoji fyzickou aktivitu, a tak si sestavit efektivnější tréninkové programy. Schopnost chytrých hodinek pozorovat fyziologické účinky lze využít nejen pro sportování, ale i pro ochranu zdraví. Můžete jednoduše sledovat příjem vody a kofeinu, ale sledováním příjmu třeba i jiných živin můžete udělat mnoho pro uvědomělé stravování. Chytré hodinky jsou vždy „poruce“ a tak je jejich používání skutečně praktické a zároveň poskytuje maximální pohodlí. Mimoto je můžete výborně použít ke sledování počasí, geolokaci, přehrávání hudby.

Na co se zaměřit při výběru?
Především se musíte rozhodnout, z jaké cenové kategorie si chcete vybírat. Pro chytrá zařízení je charakteristická široká cenová paleta, výjimkou nejsou ani chytré hodinky. Nejlevnější zařízení jsou k dostání už na několik málo tisíc forintů, jejich výbava a znalosti jsou však velmi skromné. Chytré hodinky střední cenové kategorie zpravidla uspokojí požadavky, které jsou na ně kladeny. Chytré hodinky, patřící do nejvyšší cenové kategorie, zpravidla disponují nadstandardní hardwarovou a softwarovou výbavou a tak jejich volbu doporučujeme zejména v případě, když chcete využít všechny jimi nabízené možnosti.

Při výběru chytrých hodinek nesmíte zapomenout ani na otázku kompatibility. Chytré hodinky jsou obvykle schopny komunikovat s daným operačním systémem, proto obecně lze říct, že je dobré si vždy vybrat hodinky odpovídající telefonu. Je vhodné věnovat pozornost i tomu, jaké mají chytré hodinky tlačítka. Mnozí dávají přednost dotykovým hodinkám, jiní mají raději klasická tlačítka. Každý si podle svého vkusu a zvyklostí může vybrat typ, který je mu sympatický.