Mobilní telefony (353)

Celkem: 353
Řazení

Výsledky: 353

Category

V této kategorii jsou následující značky: Aiwa, Alcatel, Alcor, Apple, Asus, Black shark, Blackview, Cat, Cellect, Evolveo, Gigaset, Gionee, Honor, Huawei, Ilike, Maxcom, Motorola, Myphone, Nokia, Nothing, Oneplus, Oppo, Panasonic, Poco, Realme, Samsung, Sony, Xiaomi, Zte

Průvodce mobilními telefony

Mobilní telefon se stal nedílnou součástí našeho každodenního života. Od nejmladších až po nejstarších – téměř každý ho používá. Kromě jednoduchých základních funkcí, mobil znamená mnohem více, než bezdrátový přenosný telefon, vhodný pro přijímání a uskutečňování hovorů. Ve světě 4G nebo smartphonů nosíme v těchto přístrojích naše vzpomínky - ve formě obrázků, pomocí připojení na internet nám poskytují nekonečné encyklopedické znalosti, pomocí internetu udržujeme kontakt s přáteli a našimi blízkými. Přestože jsou zdánlivě vybaveny všechny alespoň podobnými vlastnostmi, množství funkcí a specifik nám pomáhá při rozhodování, který z mobilních přístrojů si máme zvolit.

Tradiční mobil, nebo smartphone?

Přestože jsou smartphony vybaveny mnohem širším výběrem funkcí, stává se, že jednodušší přístroj nám poskytne mnohem lepší služby. Tradiční mobily jsou zcela vhodné pro výkon všech základních funkcí, které od telefonu očekáváme. Jejich nejdůležitější přednost spočívá asi v jejich provedení, vždyť přitom, že jsou menší, a proto se i snadněji ovládají, jsou vybaveny skutečnými tlačítky, což může být nejrozhodnějším kriteriem pro ty, kteří nemají rádi dotykový displej. Časté jsou mezi nimi nárazuvzdorné telefony, které znamenají nejvhodnější řešení pro ty, kteří vykonávají těžké fyzické práce. Nelze zanedbat ani kapacitu jejich baterií, baterie tradičního mobilu vydrží většinou mnohem déle, než baterie smartphonu.

Telefony nové generace nás zas doprovázejí do úplně jiného světa. Jakož i jejich pojmenování vyjadřuje, zákazníků lákají svými inteligentními vlastnostmi. Tyto telefony fungují mezi jinými jako univerzální multimediální zařízení. Jejich pomocí můžeme používat internet, fotografovat, nebo se hrát. Možnosti, které poskytují pokrývají téměř všechny virtuální oblasti našeho života. Pomocí nich můžeme být neustále online, navigační programy nás povedou k cíli, kdekoli a kdykoli můžeme s nimi ztrácet čas, ale i při práci nám mohou posloužit.

Mobilní telefon, jako stylový doplněk

S vývojem techniky se měnil i styl, který se stává v této oblasti stále různorodějším. Jelikož se chytrý telefon stal organickou součástí našeho každodenního života, je důležité, aby vyhovoval i estetickým požadavkům. Naštěstí se vývojoví pracovníci snaží plně vyhovět všem očekáváním. V nabízeném sortimentu přístrojů můžeme najít všechny formy, barvy, vzory, ale dokonce i textury počínaje mini smartphonu až po phablet, od hranatého až po oblý, od pestrého až po elegantní. Vhodně zvolený mobilní telefon vyjadřuje náš styl, a slouží jako pomůcka s designem.

Displej: nekonečné variace rozměrů a rozlišení

Nejdůležitější součástí mobilního telefonu je displej. Jeho výběr ovlivňuje i v tomto případě množství faktorů. Rozměr, rozlišení, technologie... Důležité je abychom věděli, co vlastně chceme. S telefony s menším displejem můžeme manipulovat pohodlněji, jsou snadněji přenosné, zatímco ty s větším displejem poskytují přesnější zobrazení a hezčí obrázky. Co se týče rozlišení platí, že čím jsou vyšší hodnoty, tedy čím je vyšší hustota pixelů, tím hezčí obraz dostáváme. Výrobci se snažili vytvořit to nejkrásnější i v oblasti barev: tím, že zobrazují nejpestřejší barvy, se zvyšuje i ukazatel barevné hloubky. Kromě toho je třeba sledovat možnosti nastavení jasu displeje, abychom viděli na displej i za jasného slunečního svitu, kromě toho je výhodné vybrat si přístroj s maximálním úhlem zobrazení.

Extra vlastnosti

U koupi telefonu je dobré vědět, jaké specifické vlastnosti má vyhlédnutý přístroj. Možnosti výběru sahají i v tomto případě do nekonečna, ale existují některé důležitější vlastnosti, které mohou být vysloveně užitečné. Mezi takové patří například i technologie Dual SIM. Dual SIM telefony dokáží ovládat současně dvě SIM karty. Tím pádem jsou schopné se vyhnout takovým problémům, jako jsou poruchy signálu v pohraniční oblasti, vysoké tarify, nebo nežádoucí zmatek v obchodních a soukromých hovorech. A také není jedno ani to, jakou kamerou je vybaven náš telefon. Kamery s více megapixely, případně i s LED bleskem, dokáží vytvořit věrnější fotografie, a pokud je mobil vybaven příslušnou funkcí, snímky můžeme přímo i zpracovávat. Výhodné je také, když si vybereme přístroj, který je vodotěsný, prachuvzdorný, odolný vůči nárazům a poškrábání, a můžeme se zbavit i závislosti na jediném operátoru, když si zvolíme neblokovaný mobil.

Výrobci mobilních telefonů a jejich nevyčerpatelné nabídky

Na trhu předvádějí své výrobky mnozí výrobci. Závisí na naší věrnosti značce, na našich referencích, případně na výhodnosti nabídky, pro kterého z výrobců se rozhodneme. Obecně lze říci, že každý výrobce v něčem vyniká, a u každého najdeme levnější, nebo i kvalitnější mobilní telefony. Můžeme si vybírat z velkolepých čínských telefonů, nebo ze spolehlivých finských, nabízený sortiment je nevyčerpatelný.

V sortimentu Extreme Digital najdeš vše od neblokovaných chytrých telefonů, až po nárazuvzdorný mobil, v různých rozměrech a barvách, přístroje od různých výrobců v různých cenách.