Videokamery (89)

Celkem: 89
Řazení

Výsledky: 89

Category

V této kategorii jsou následující značky: Acme, Agfa, Boly guard, Evolveo, Extreme, Gopro, Hama, Intenso, Jvc, Lamax, Midland, Mio, Navitel, Nedis, Niceboy, Panasonic, Pioneer, Rollei, Sencor, Sjcam, Sony, Truecam, Uovision, Xblitz, Xiaomi

Videokamera pro vzpomínky a kreativitu

Chceš zvěčnit velké chvíle tvého života? Chceš zaznamenat překrásné okamžiky a pohledy z dovolené? Případně přemýšlíš nad možností natočení vlastního filmu? V sortimentu videokamer Extreme Digital najdeš řešení pro všechny tvé záměry a nápady.

Videokamera pro hobby účely a pro profesionály

Ještě předtím, než bychom se ztratili ve složitém světě specifických vlastností videokamer a v labyrintu odborných výrazů, je třeba určit nejdříve účel použití videokamery. Není totiž jedno, zda potřebujeme malou kompaktní videokameru, na kterou nafilmujeme zážitky z dovolené, nebo poloprofesionální či profesionální kameru, kterou můžeme natáčet film. Mezi uvedenými dvěma jsou jak v ceně, tak i ve funkcích obrovské rozdíly.

Mezi zmíněnými dvěma extrémy ale existuje bezpočet alternativ. Do této kategorie patří webová kamera, kamera do auta, skryté kamery, nebo bezpečnostní kamery, jakož i sportovní a akční, kamery nebo fotopasti, kamery pro účelové použití. Toto zařízení se tedy používá v mnoha oblastech.

Nejdůležitější specifika videokamery

Pokud jsme se již rozhodli za jakým účelem si chceme koupit videokameru, musíme se ještě seznámit s funkcí těchto zařízení. Co dokáží jednotlivá zařízení? V jakém formátu ukládá záznam, jaký je zorný úhel videokamery, v jaké kvalitě ukládá zvuk, je-li vhodná pro filmování ve tmě ... tedy jaká jsou specifika těchto zařízení.

Objektiv - oko videokamery

V první řadě se musíme seznámit s objektivem vyhlédnutého zařízení, protože při snímání sehrává nejdůležitější roli. Intenzita osvětlení, barevná teplota, ohnisková vzdálenost, a mnoho dalších důležitých vlastností je stanovených samotným objektivem. Vzhledem k tomu, že objektiv je jakýsi účelový nástroj, obraťte zvýšenou pozornost na to, aby přesně vyhovoval našim požadavkům.

Rozměr a rozlišení

Rozlišení je důležité z několika důvodů. Jednak stanovuje detailnost a kvalitu záběrů, a jednak ovlivňuje rozměr hotových snímků. Z toho vyplývá, že obrázek s větším rozlišením je hezčí, věrnější, ale jeho zpracování vyžaduje silnou konfiguraci.

Zabudované a vnější mikrofony pro dokonalou kvalitu zvuku

Vzhledem k tomu, že kamera zaznamenává nejen obraz, ale i zvuk, je třeba, aby měla i vhodný zvukový systém. V případě zabudovaného mikrofonu je vhodné si zvolit mikrofon se šumovým filtrem, ale pro dosažení profesionálního výsledku se vyplatí k zařízení připojit externí mikrofon.

Několik luxů

Důležitým kritériem profesionální videokamery je správná intenzita osvětlení. Levnější kamery jsou schopny vytvářet kvalitní snímky pouze za přirozeného světla, ale za soumraku, nebo při osvětlení lampou vytváří tmavé, zrnité obrazy. Takovým problémům se lze výborně vyhnout pomocí objektivu s vysokou světelností, nebo nastavením hodnoty luxů. Pro dosažení dokonalého výsledku můžeš použít i reflektor.

Skutečný optický zoom

Mnozí výrobci se pokouší získat si zákazníka hodnotou zoomu, rostoucí do nekonečna, ale tomu všemu nesmíme uvěřit! Hodnota zoomu udává, v jaké míře dokážu přiblížit obraz daného bodu. Může to být důležitá funkce, pokud mluvíme o optickém zoomu. Digitální zoom totiž přibližuje obraz softwarovou formou, proto snižuje kvalitu obrazu.

Extra funkce a možnosti připojení

Užitečnou extra funkcí může být stabilizace obrazu, která zamezí rozostření snímků vlivem chvění ruky, citlivý snímač CMOS, možnost bezprostřední úpravy videozáznamů, noční vidění, případně možnost vyhotovování záznamů v 3D. Vhodné je také, pokud je kamera vybavena možností připojení k jiným zařízením, k televizoru nebo počítači, případně může být užitečné, pokud má vstup pro mikrofon nebo sluchátka.