Fotoaparáty (77)

Celkem: 77
Řazení

Výsledky: 77

Category

V této kategorii jsou následující značky: Canon, Fujifilm, Godox, Kodak, Manfrotto, Nikon, Panasonic, Polaroid, Sony

Fotoaparát pro věčné památky

V případě, že kupujeme fotoaparát, je první a nejdůležitější věc, abychom si promysleli, na jaké snímky ho budeme potřebovat! Vzhledem k tomu, že je sortiment téměř nevyčerpatelný, a výrobci se specializují na jednotlivé cílové oblasti a ne na univerzální přístroje, nejdůležitější je, abychom se správně a přesně rozhodli!

Co chceme fotografovat = jaký typ fotoaparátu si zvolit

V první řadě musíme vědět, jaký typ fotoaparátu chceme koupit. V zásadě můžeme hovořit o 4 kategoriích. U digitálních zařízení můžeme hovořit o kompaktních fotoaparátech, fotoaparátech typu bridge a zrcadlovkách.

Kompaktní fotoaparáty jsou nejvhodnější pro účely běžného fotografování. Kromě automatického režimu poskytují možnost několika manuálních nastavení, pomocí kterých můžeme krásně zvěčnit vzpomínky z narozenin, nebo výletů. Bridge fotoaparáty nebo jinak ultrazoom fotoaparáty tvoří přechod mezi kompaktními fotoaparáty a zrcadlovkami. Oblasti využití jsou široké, jejich největší výhodou je, že jsou vybaveny obrovským rozsahem optického zoomu.

Zrcadlovka v dobrých rukou s vhodnými doplňky je špičkou této kategorie výrobků. Charakteristická je výbornou kvalitou obrazu, a prakticky ji lze používat na cokoliv. Je pravda, že za bezvadnou kvalitu snímků musíme zaplatit velké sumy.

Analogové fotoaparáty jsou výdobytkem starších dob, ale vzhledem na dlouhou dobu jejich vývoje poskytují mnoho možností a vysokou kvalitu. Přestože z hlediska techniky a přidaných funkcí zaostávají za novými typy, co se týče rozlišení, nemohou se s nimi srovnávat ani nejlepší a nejdražší digitální fotoaparáty.

Užitečné vlastnosti a nekonečná řada funkcí

Pokud se nám podařilo rozhodnout, který typ si vybereme, dalším krokem je, že si prohlédneme funkce zařízení. Pro dosažení dobrého výsledku, věnujme čas na prostudování objektivu! Můžeme si vybírat ze zabudovaných nebo vyměnitelných objektivů, v rámci těchto z objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností, nebo zoomových objektivů. Tyto posledně zmíněné se mohou zdát užitečnějšími, ale přesto jsou pevná zařízení lepší. Když už mluvíme o zoomu, je velmi důležité rozlišit optický nebo digitální zoom. Digitální zoom přibližuje obraz elektronickou (softwarovou) formou, proto způsobuje ztrátu kvality snímku. Naproti tomu při optickém zoomu dochází ke skutečnému zvětšení obrazu, proto pomocí něj dostáváme hezčí snímky.

Užitečné je pro upřesnění také zjistit, zda je fotoaparát vybaven automatickým nebo manuálním ostřením. Většina zařízení nabízí naštěstí obě možnosti. Manuální způsob i zde dává lepší výsledek, jako i ve většině případů. Je vhodné, pokud je fotoaparát vybaven stabilizátorem obrazu. Tato funkce pomáhá zamezit rozostření snímků vlivem chvění ruky.

Kromě toho je užitečné, pokud můžeme nastavit hodnoty ISO, rovnováhu bílé, clonu, a expoziční dobu. Jako extra doplněk dostaneme i filtry. Tyto jsou k dispozici téměř ke každému typu fotoaparátů. Jejich použitím můžeme dosáhnout jedinečné, umělecké efekty.

Vztah rozlišení a kvality

Mnozí si kupují fotoaparáty na základě rozlišení, ale vysoký počet pixelů nemusí vždy znamenat i lepší kvalitu. V naději lepšího výsledku laici platí velké sumy za aparáty s vysokým počtem pixelů, ale to je velká chyba. Při fotografování na hobby účely, nebo zážitkové fotografování stačí i 10-15 megapixelový fotoaparát. Profesionální snímky určené k tisku již skutečně vyžadují větší rozlišení, ale ani v této oblasti se nemusíme snažit dosáhnout hranice možností.

Extreme Digital nabízí široký sortiment fotoaparátů, zmiňme jen největších výrobců: fotoaparáty Canon, Fuji finepix, Nikon, analogové a DSLR fotoaparáty, najdeš zde skutečně všechno, dokonce se najdou i zážitkové i vodotěsné fotoaparáty.