Vysavače, upratovací zařízení (765)

Celkem: 765
Řazení

Výsledky: 765

Category

V této kategorii jsou následující značky: Adler, Aiwa, Al-ko, Ariete, Aspico, Bestron, Bisell, Bissell, Blackanddecker, Bosch, Camry, Cecotec, Clatronic, Concept, Croccus, Daewoo, Deerma, Dirt devil, Domo, Dreame, Dremel, Dyson, Einhell, Electrolux, Eta, Evolveo, Extol, Fieldmann, G3 ferrari, Gardena, Gorenje, Graphite, Greenworks, Hauser, Hausmeister, Heinner, Home, Hoover, Hyundai, Imetec, Irobot, Kalorik, Karcher, Mesko, Michelin, Moneual, Mpm, Navon, Nedis, Nilfisk, Philips, Powerplus, Proficare, Rayen, Realme, Roborock, Roidmi, Rowenta, Salente, Samsung, Scarlett, Sebo, Severin, Sharp, Skil, Stanley, Star-light, Tesla, Thomas, Ufesa, Vax, Vileda, Viomi, Xiaomi, Zanussi

Dobrý vysavač - čistý domov

Na udržování čistoty v bytě je potřebný dobrý klasický, nebo multifunkční vysavač. Že co vlastně znamená „dobrý“, závisí ve velké míře na okolnostech.

Design vysavače

První vlastnost, se kterou se setkáme je vnější vzhled a konstrukce vysavače. Co se týče charakteru, můžeme vysavače rozdělit na klasické a tyčové. Volbu mezi těmito dvěma typy ovlivňují hlavně hlediska možnosti skladování a kritéria pohodlí. S tyčovým vysavačem se pohodlněji manipuluje, netřeba se nad ním ohýbat, ale klasický přístroj se vejde i na menším místě, a má často větší výkon.

Klasický nebo multifunkční vysavač

Kromě klasického vysavače si můžeme koupit i multifunkční. Jeho výhodou je, že slouží i na mokré čištění koberců pod vysokým tlakem. Dosahují efektivní výsledek při použití horké vody a čisticích prostředků. Jejich nevýhodou je, že jsou větší a těžší než klasické vysavače, a proto se s nimi obtížněji manipuluje.

Jaká je podlaha, jaký nástavec použít?

V první řadě si musíme vyjasnit, na jakou podlahu si chceme vybrat vysavač! Na tvrdou podlahu je nejideálnější hubice s měkkým kartáčem, protože je šetrná k čištěnému povrchu. K čištění koberce je nejvhodnější rotační turbokartáč s motorem na důkladné čištění, který otevírá vlákna koberce. Při vysávání na úzkém místě využijeme především štěrbinovou hubici. Pokud se nám nechce trápit s jejich výměnou, existují i ​​inteligentní kombinované zařízení, které dokáží snímat udržovaný povrch a automaticky použijí příslušný nástavec.

Sáčkový či bezsáčkový

Důležitým kritériem je, zda je vysavač sáčkový, nebo bezsáčkový. Mnozí si volí raději bezsáčkový vysavač, ale zapomínají na to, že i tento přístroj má filtr, který je třeba čistit stejně, jako v případě sáčkového vysavače. Tyto dvě hlavní kategorie můžeme rozdělit na různé podkategorie. Patří sem například bezsáčkové vysavače s vodní filtrací (zachytávají vysávaný prach, ale ven proudí už jen čistý vzduch) nebo sáčkové vysavače se sáčkem pro jednorázové použití. Speciálním typem filtrů je HEPA filtr. Vysloveně se doporučuje pro alergiky. Tento filtr totiž odstraní ze vzduchu i nejmenší částice, pyl i roztoče.

V nabídce vysavačů Extreme Digital si určitě najdeš ten, který je pro tebe nejvhodnější. Můžeš si vybrat klasický, nebo průmyslový, sáčkový či bezsáčkový, nebo i robotický vysavač.