Napařovací žehlička

Výsledky: 82

Dobrá žehlička = radost při žehlení

Žehlení je postrachem každé ženy v domácnosti. Během dlouhých let cítíme z nějakého důvodu jakousi instinktivní nechuť k žehlení. Ale málokdo ví, že vhodně zvolenou žehličkou se můžeme zbavit celé věky trvajícího odporu, a žehlení můžeme vnímat jako jednoduchou a snadnou práci v domácnosti.

Druhy žehliček

Při kupování žehličky si musíme především promyslet, jaký typ žehličky budeme potřebovat. Můžeme si vybrat ze tří typů žehliček, jsou to žehlicí stroje, parní stanice a ruční žehličky.

Žehlicí stroje lze považovat spíše za průmyslová zařízení, tvořící vybavení čistíren a krejčovských dílen. Přestože zajišťují největší možnou efektivitu, a dokáží vyžehlit i velké množství oděvů za krátkou dobu, jejich cena je skutečně velmi vysoká, proto se ani nedoporučují pro domácnosti. Samozřejmě ten, kdo si takový žehlící stroj může dovolit, ušetří na druhé straně mnoho času a energie. Parní generátory vytvářejí páru s vysokým tlakem, která se přivádí do žehličky. Tato zařízení jsou efektivnější než ruční žehličky, ale jejich nevýhodou je, že jsou větší a vyžadují větší prostor. Nejrozšířenějším typem žehliček je ruční žehlička. Může to být napařovací, nebo klasická, případně cestovní žehlička. Z těchto je asi nejoblíbenější napařovací žehlička, protože s ní lze žehlit dokonce i vertikálně. Velkou výhodou cestovních žehliček je, že mají sklápěcí rukojeť, jsou snadno přenosné. Klasické žehličky zas konkurují ostatním svým jednoduchým způsobem použití a přiměřeným poměrem ceny a hodnoty.

Nejdůležitější je bezpečnost

Žehlička pracuje s vysokou teplotou. Právě proto, abychom se vyhnuli případným úrazům, prvořadým kritériem při výběru musí být bezpečnost. Zde je důležitá nejen naše bezpečnost, ale i bezpečnost okolí, žehleného oděvu, i samotné žehličky. Žehlička může být vybavena několika bezpečnostními funkcemi. Takovou je například pogumovaná základna, poskytující stabilitu, automatické vypínání, nebo žehlící plocha odolná vůči poškrábání, která zaručuje dlouhou životnost.

Žehli pohodlně!

Dalším důležitým kritériem je pohodlí. Čím jiným by bylo možné zpříjemnit žehlení, než zvýšením pohodlí. Ergonomická rukojeť, přiměřená hmotnost, respektive design žehličky umožňují její rychlejší a snadnější používání. O tom, že co pro koho znamená dokonalá forma rukojeti, rozhoduje Individuální vkus. Co se týče hmotnosti, ideální jsou žehličky střední kategorie. Je sice pravda, že se žehličkou menší hmotnosti snadněji pohybujeme, ale při jejím používání je třeba vynaložit více sil, u těžších žehliček je situace přesně opačná. Proto je nejvhodnější koupit si takovou žehličku, která nějakou tu hmotnost má, ale není velmi nepohodlné ji držet v rukou, pohybovat s ní. Dlouhý kabel je zas nejdůležitějším kritériem pro pohodlí. Kabel dlouhý alespoň 1,5 - 2 metry zabezpečuje volnější pohyb, a desku na žehlení v takovém případě lze umístit dokonce i před televizor.

Účinnost žehlení

Po uvedených skutečnostech zůstává ještě otázka efektivity. Nač by nám i byla pohodlná a bezpečná žehlička, která je neúčinná, a která žehlí špatně. Pro bezchybný výsledek se vyplatí vybrat si výkonnější zařízení. Takové žehličky jsou nejen účinnější, ale i požadovanou teplotu dosahují rychleji. Efektivitu zvyšuje i intenzivní tvorba vodní páry, plochá žehlící plocha a úzký předek, kterým se můžeme jednoduše pohybovat i mezi knoflíky a kapsami.

V sortimentu Extreme Digital najdeš žehličku, která je pro tebe nejideálnější. Kup si takovou, která se ti bude nejvíce hodit a zapomeň na námahy domácích prací.